Masaj Terapistleri ve Spor Antrenörleri Derneği
Masspa
İsmet İnönü Cad. Üstün İşhanı  Kat:2  No:6   Eskişehir
0536 817 06 68

 

                 

 

       MASAJLA TEDAVİ TEMELLERİ

Masaj prosedürü insan vücudu üzerinde mekanik ve doz etkisidir. Hastalığın önlenmesi, rehabilitasyonu, tedavisi için masörün insan ellerini veya özel cihazları kullanır.


Aşağıdaki masaj türleri:
Spor Dalları
tedavi edici
sağlık
Kozmetik


Atletik performansı iyileştirmek ve böylece yüksek sonuçlar elde etmek için iyi bir fitness seviyesi, yoğun egzersiz sonrası iyileşme sürecinin hızlanması ve rekabetçi baskılar sağlamak için spor masajı sporculara uygulanır.


Masaj Terapisi birçok hastalığın önlenmesi, tedavisi ve rehabilitasyonu için bir yöntemdir.


Prosedür çok çeşitli masaj teknikleri kullandığında. Temel olanlar şunlardır: okşama, ovuşturma, yoğurma ve titreşim. Bu tekniklerden her biri çeşitli yardımcı cihazlara sahiptir. Genel ve yerel masajı ayırt edin. Toplam masaj ile tüm vücudu masaj yapın. Yerel masaj, vücudun herhangi bir yerindeki (sırt, karın, kol, bacak) etkidir.


Segmental refleks masajı kullanımdadır. Herhangi bir hastalığın yalnızca lokal değil, aynı bölümler tarafından yönlendirilen segmental refleks karakteri ile ilişkili varlıklardaki değişikliklere neden olduğu gerçeğine dayanarak bu tür masajların yanı sıra bir dizi başka fiziksel faktörün etkisi. omurilik. Bu refleks değişiklikler cildi, kasları, bağ dokusunda ortaya çıkar ve bunlar birincil odak etkiler.


Bu alanları masajlamak vücuttaki patolojik değişiklikleri azaltmaya yardımcı olur. Otonom sinir sisteminin beyine sempatik bölünmesiyle iç organlardan gelen ağrı dürtülerinin duyu hücrelerini alması ve ilgili segmenti uyarma gerçeğinden dolayı artmış hassaslık bölgelerine sahip cilt hastalıklarında. Böylece, patolojik odağın lokalizasyonu ile çakışmayan, yüksek hassasiyet alanında bir ağrı vardır.


Kendileri ile vücudun farklı sistemleri arasında karmaşık refleks iç organları vardır. İç hastalıklarda refleksler kas tonusunda ve hassasiyetinde değişiklik gösterir. Sindirim problemleri boyun bölgesinde duyarlılık değişiklikleri ve kas tonusunu artırdığında ortaya çıkar. Visseral-viseral refleksler bir iç organdaki değişiklikleri, diğerinde patolojiyi yansıtır. Bu uygulamaya dayanılarak segmental refleks vücudun belirli bölgelerinde masaj yapar.


Nack ve üst göğüs bölgesi ve boynun arkasında, omuz kemeri, sırt üstü ve göğüs. Buna DII-DIV omurili segmentleri, servikal sempatik gövde, servikal otonomik gangliyonlar, karotid ve vertebral arterlerin sinir pleksusu, vagus siniri segmentleri tarafından innerve edilen boyun bölgesi adı verilir. Otonom sinir sisteminin boynu beynin otonom merkezleriyle ilişkilidir. Boyun bölgesinin masajı, merkezi sinir sisteminin işlevsel durumunu ve metabolizma, termoregülasyon ve diğerleri üzerinde olumlu bir etki yaratarak refleksi değiştirir.


Lumbosakral bölge kalçanın, alt karın kısmı, kalçanın önünün üst üçte biridir. Alt torakal (HH-DHII) lumbar ve sakral segmentlerden (LI-SY) inerve edilir. Radikal ağrı sendromu, kardiyovasküler hastalıklar ve alt ekstremite yaralanmaları ile osteokondrozda gösterilen masaj lumbosakral bölge, cinsel bezlerin fonksiyonlarını iyileştirmek için.


Segmental refleks masajı, bölgede hastanın vücudunu ve sevk edilen ağrı bölgesini (Zakharyin-Ged bölgesi) etkilememesi ile karakterize edilir.


Akupresür Doğu'da gelişti. Bunun temelini bazı hayati önem taşıyan noktalar üzerindeki etkisi oluşturmaktadır. Bunlar akupunkturda kullanılanla aynı noktalardır, anatomik bir alt tabakayla ilişkili değildirler. İzole edilmiş 700 piksel uygulamada 150 puana kadar kullanın. Fren ve heyecan verici numara uygulayın. 2-4 dakika boyunca parmaklarınızı kaldırmadan ped II ve III parmağınızı döndürerek yavaşça alıcı noktası yavaşça frenlediğinizde. Alım kısa bir basınç ve parmak kaçırma, 2-4 dakika tekrarlanan alımı.


Klasik masajda, topografik olarak projeksiyon siniri, vücut yüzeyindeki sinir çıkış koltuklarına karşılık gelen noktalara benzer bir etki uygulanır. Bu noktada, dirsek kıvrımlarında, papağanın ortasında III ve IV metakarp kemikleri arasında, servikal ve VII torasik I, II ve III arasındaki spinöz prosesler arasında, biseps kasının dış kenarındaki (pirzola) el Bel omurgasının III'ü. Gluteal katın ortasında, fibulanın başının alt kenarında, ayakta, yanal malleollerin alt kenarı, gastroknemius kasının topuk (Aşil) tendonundaki geçişte.


Masaj Aparatı ve Cihazları her türlü masajı tamamlar. Titreşim, vakum, su (hidro) ve diğerleri çeşitleri vardır. Titreşimli masaj, titreşim veya titreşimi ısı ile birlikte kullanır. Vakum masajı (pnömatik yönetim) özel aspiratörleri, hava basıncını yükseltmek ve düşüren bankalar uygulamaktadır.


Hidromasaj - Elle ya da mekanik cihazlarla uygulanan su ve masaj tekniklerinin birleşimidir. Su altı duş masajı yapın; Su altında el masajı, fırçalama vb.